چک و ربا

با سلام و وقت بخیر
بنده مدرس پیانو هستم در اصفهان
حدود ۲ سال پیش به دلیل عمل جراحی مادرم و همینطور تصادف که خودم کرده بودم با یک واسطه ۳۰ میلیون پول دریافت کردم با سود ۶ درصد و زمانی که نتونستم پس بدم با تهدید به آبرو ریزی و ... مواجه شدم که من رو مجبور به تمدید می کردند و مجبور می کردند که از شخصی غیر از خودم بهشون چک بدم
الان این مبلغ حدود ۱۰۰ میلیون شده و از قبل از عید خانوادم رو در جریان گذاشتم
طی جلساتی که قبل از با این واسطه و نزول خور اصلی داشتیم من ازشون فیلم و ویس تهیه کردم بنا شد چک ها رو پس بدن ما بهشون سفته بدیم که ماهیانه پرداخت کنیم اما منصرف شدن
پشت چک ها رو واسطه امضا کرده بوده(که توی ویس ها هم هست) و چک ها رو انتقال دادن به یکی دیگه که خودشون اسمش رو هم آوردن

توی ویس و فیلم هم هست که خودشون اذعان کردن که نزول دادن و براشون سود داشته و نزول خور اصلی گفته که من گول رفیقم(واسطه) رو خوردم و ۲۰ میلیون از پولشون پایین تر اومدن و گفتن که هیچ نزول خوری این کار رو نمیکنه
پشت یکی از چک های من رو پدرم امضا کرده بوده
الان فقط جلسه حل اختلاف رفتن و هنوز رایی صادر نشده اما ماشین ۴۰۵ پدرم و حساب بانکیش مسدود شده
و مکررا با همسایه ما تماس میگیرن که ما حسابشون رو بستیم و ماشین رو توقیف کردم و خلاصه آبروی ما رو بردن

سوال من از شما این هست که من میتونم در رابطه با ربا ازشون شکایت بکنم با این مدارک و همچنین واریز پول ها به حسابشون طی این دو سال و اسکرین شات تهدیدات و همینطور آبرو ریزی جهت تماس با همسایه و ...

دوم اینکه با اینکه کار در این مرحله هست و رایی صادر نشده میتونن هم ماشین و هم حساب پدرم رو مسدود کنن؟

وضعیت: بسته (پاسخ رایگان)
مهارت: مطالبه وجه چک
2 پاسخ
3,162 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ ۲۳:۵۳