خيانت در امانت _ استرداد لاشه چك

سلام،بنده يك فقره چك سال ١٣٩٠ به يه نفر سپردم تا ضامن من بشه در بانك براى وام،(بدون قيد نوشته بابت ضمانت و غير قابل فروش ) اين چك رو دادم بهشون،مبلغ چك هم ٧ ميليون تومان بوده،اين فرد چك بنده رو واگذار كرده به يه شخص ثالث كه من نمى شناسم، بعد از ٤ سال متوجه موضوع شدم،اين شخص ثالث چك من رو در بانك برگشت زده بود و در دادگاه من رو محكوم به پرداخت وجه چك كرده بود، راى ها هم قطعى بودن، بنده هم طرح شكايت خياتت در امانت رو مطرح كردم،فردى كه چك من رو واگذار كرده بود محكوم شد به تحمل ٣ ماه و ١ روز خبس تعزيرى، كل اثبات اين شكايت خيانت در امانت ١٨ ماه وقت برد، الان هم در بازداشت به سر ميبره اين فرد، بعد اين ماجرا شكايت استرداد لاشه چك رو انجام دادم كه حكم قطعى هم صادر شده،
ولى متاسفانه شخص ثالث و دارنده چك بنده
حكم جلب من رو گرفته و دادگاه هم ايشون رو دارنده با حسن نيت تشخيص داده،
قبل از راى استراد لاشه چك ٢ مورد اعاده دادرسى به ترتيب به رياست دادگاه تجديد نظر و شعبه هشتم تجديد نظر ارائه دادم ولى رد شد، دارنده حال حاضر چك بنده رو داراى حسن نيت اعلام كردن،اين شخص ثالث از سال ٩٠ هميشه حكم جلب رو تمديد كرده و ٢ بار منو رو بازداشت كرده تا اين تاريخ،در حال حاضر هم حكم جلب من و داره، من هم ناتوان از پرداخت وجه چك هستم،حال با اين وضعيت چه راهى براى بنده باقى ميمونه تا از اين چك تبرعه بشم؟؟؟ از اعسار خوشم نمياد چون به هيچ كسى بهكار نيستم، ٢-ايا با اعاده دادرسى و ماده ٤٧٧ امكانپذير هست؟ ٣_ ايا مى تونم شكوايه تحصيل مال از طريق نامشروع ارائه بدم بر ضد شخص ثالث؟
٤-ايا حكم نهايى استرداد لاشه چك رو مى تونم به بانك ارائه بدم تا كسى حق استفاده از اين چك رو نداشته باشه؟
خواهشمندم راه دقيقشو بهم بگيد...
متاسفانه به وكلاى زيادى مراجعه كردم ولى تا اين لحضه باور بفرمائيد نتيحه قطعى نگرفتم

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: جرایم علیه اشخاص
حوزه قضایی: كردستان _ سنندج
1 پاسخ
2,929 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ ۰۳:۳۷