اعتبار مبایعه نامه

سلام. من و برادرم اقدام به پیشفروش یک واحد نمودیم که با عدم انجام تعهد خریدار دفتر املاک براساس رسیدهایی که از خریدار داشت مبایعه نامه را فسخ و کدرهگیری را باطل نمود. همزمان با این موضوع در همان دفتر برای اینکه بتواند تعهد به ما را انجام دهد همان واحد را از طرف خریدار به شخص دیگری واگذار کرده اند ولی مبلغی به ما نداده و لای قراردادهای دیگر امضای برادر من را بعنوان شاهد زیر این قرارداد گرفته اند. دفتر املاک چون مدتی امین ما بود و قراردادهای ما در انجا انجام میشد لای قراردادهای دیگر مبایعه نامه همون واحد مذکور را به نام خودش از من و برادرم امضا گرفته و به شخص دیگری واگذار نموده‌. که تحت شرایطی و با تزویر توافقنامه ای نوشته و امضای من را در این توافقنامه گرفته است. حال آن کسی که در آن قرارداد اول واحد را از خریدار گرفته و امضای برادر من بعنوان شاهد دارد بعداز حدود دو سال مراجعه کرده و مدعی است از دادگاه حکم تحویل واحد را دارد. حال سوال من این است که الان کدام مبایعه نامه صحیح و معتبر است. و آیا حکم دادگاه اگر گرفته شده باشد این مبایعه نامه دوم چه میشود. واقعا باعث سر در گمی من شده. اگر از دادگاه برای کارشناسی حکم داشته باشد من میتوانم منکر آن مبایعه نامه شوم. (چون کد رهگیری مبایعه نامه قبلی که من و خریدار امضا کرده بودبم باطل شده و فقط امضای شهادت برادرم را دارد) . با تشکر

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: اثبات فروش/اثبات وقوع بيع
حوزه قضایی: تهران
2 پاسخ
3,051 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۲۰:۴۲