ظهر نویسی سفته

سلام وقت بخیر
شخصی معامله ای انجام داده و سفته داده است و پشت سفته ها را امضا کرده و در هنگام معامله اعلام کرده که من سفته ها را امضا کردم در حالی که بنده حتی هیچ گونه اطلاعی از معامله نداشته ام تا برسد به اینکه بخواهم سفته ای را امضا کنم
طرف معامله تعدادی از سفته ها را واخواست کرده و سفته دهنده را به زندان انداخته و حال برای مابقی سفته ها علیه بنده بعنوان اینکه ظهر نویس هستم شکایت کرده و در جلسه های شورای حل اختلاف هر دفعه مطالب ضدنقیضی عنوان کرده ودر اخرین جلسه با خود شاهد اورده که من پیش انها رفته در حضور شاهد سفته ها را امضا کرده ام
حال با موارد ذیل بنده بایستی چه اقدامی انجام دهم
1- بنده هیچ سفته ای را امضا نکرده ام در حالی پشت سفته ها اثر انگشت و امضا و یک کد ملی اشتباه ثبت شده
2-اظهارت ضدنفیض شاکی در حالی که شورای حل اختلاف میگه این موارد ضدو نقیض نیست
3-عدم تنظیم درست سفته که مبالغ کامل و به حروف درج نشده است و در تاریخ د روز واخواست نگردیده است
4-خود متهم اعلام می کند که من بعنوان پشت نویس سفته ها رو امضا نکرده و خود متهم سفته ها را امضا کرده و بعنوان اینکه من امضا کرده ام در معامله سفته ها را ارئه کرده است
5-چند روز پیش دادستان تماس گرفته بود که با من کار دارد به محل دادستانی رفتم گفت شما پشت سفته امضا کردی چرا گفتم من هیچ سفته ای امضا نکردم دادستان گفت جلسه ای می ذاریم شما بیایید من هم باشم وکیل شما نباید باشد یا اگر بیاید نباستی حرفی بزند گفتم ده تا جلسه بذارید
بعدشم این همه دردسر نمی خواهد شما بفرستید برای کارشناس خط ببینیدامضای ن هست یا نه
6-چگونه بایستی درخواست کرد که امضا سفته ها را بفرستندبرای کارشناس خط
7- با توجه به اینکه متهم در جلسه شورای حل اختلاف اعلام کرد که من سفته روامضا نکرده ام ایا نیاز هست بازهم اقرار نامه از وی بگیرم

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: اثبات مالکیت
2 پاسخ
3,288 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ ۱۳:۰۹