تحویل واحد

سلام. بنده در سال ۹۴ یک واحد ۶۲ متری را پیشفروش نمودم که در سال ۹۵ با توجه به عدم انجام تعهد خریدار دفتر املاک با توجه به رسید انفساخی که از طرفین همزمان با قرارداد گرفته بود قرارداد را فسخ و کدرهگیری را باطل نمود. ولی بعد از مدتی همین دفتر همین آپارتمان را با امضای جعلی به نام خود مبایعه کرده و به شخص دیگری فروخته. این شخص هم به نفر سوم فروخته. خریدار اول نیز این آپارتمان را به نفر دوم فروخته. این املاک کلاهبردار امضای برادر من را بعنوان شاهد روی یک نسخه قرارداد دوم مبایعه نامه اول گرفته. و باز با نیرنگ امضای من را برای خریدار دوم مبایعه دوم گرفته. من تا امروز فکر میکردم قرارداد اول فسخ شده و دومی (همان مبایعه جعلی که متاسفانه با یک توافقنامه و با نیرنگ امضای منرا گرفتند) با انجام تعهدات خود میتواند واحد را بگیرد. الان علی الرقم اینکه هیچ یک از این زنجیره هیچ تعهدی انجام نداده اند همزمان دو نفر خریداران ثالث از دو مبایعه نامه رفتن و حکم تحویل واحد رو گرفتن. و من ماندم چکار کنم. یه جورایی آش نخورده و دهن سوخته شدم.
آیا با دستور قاضی من باید واحد تحویل دهم یا میتوانم تحویل ندهم تا تکلیف تعهدات قراردادی و آن قرارداد فسخ شده در دفتر املاک مشخص شود؟
آیا هرکدام جداگانه بگم که این واحد مبایعه نامه دیگری دارد یا برای خودم شر میشود؟
الان نماینده همان دفتر املاک خاطی فراری است آیا این موضوع کمکی میکند یا خیر؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
حوزه قضایی: تهران
3 پاسخ
2,943 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ ۱۶:۴۸